HUD YEŞİL YULAF ÇAYI

2007-02-08 16:45:00


 * Kaynak : Tıklayın         

 * En Ucuz : Tıklayın       

Yeşil Yulaf;

     Yulaf bir yıllık otsu ve kültür bitkisidir. Süpürge gibi olan çiçekleri parlak sarı renktedir. Yaprakları düz yassıdır. Buğday giller familyasındandır. Tahılı kabukludur, boyu 60-100 cm civarındadır. Türkiye’nin her yerinde yetişir. Yulaf henüz sararmadan önce tohumlarının süt çıkarmaya başladığı zaman yulafın biçilerek kurutulmasıyla yeşil yulaf elde edilir. Yeşil yulaf vitamin ve mineral yönünden kurutulmuş yulaftan ve yulaf tanelerinden daha zengin bir fonksiyonel gıda desteğidir.
     Yeşil Yulafın İçinde Neler Var ?

     Yeşil yulafın içinde albümin, yağ, provitamin, A, B1, B2, B6, K ve E vitaminleri, lecithin, patholen asidi, bakır, bor, çinko, demir, fosfor, iyot, kalsiyum, kükürt, sodyum, potasyum, polifenoller, flavonlar, saponinler, karotenoitler, asitler, amino asitler vardır. Bunlardan A vitamini cilt ve göz sağlığı için, B gurubu vitaminler sağlıklı sindirim ve sinir sistemi için, K vitamini karaciğerde üretilen pıhtılaşma faktörlerinin yapımı için, E vitamini kalp ve dokuyu koruyarak dolaşımı düzene sokmak için gereklidir.Yeşil Yulaf Çayını Neden ve Nerede Kullanmalıyım?

      Tarih boyunca slaj yapılmak suretiyle hayvan yemi olarak değerlendirilen yeşil yulafın içeriğindeki zengin vitamin, mineral ve diğer elementlerin insan organizması için gerekliliği yakın zamanlarda ona olan ilgiyi de arttırmıştır.
     Yeşil Yulaf Çayını Nasıl Tüketmeliyim?     

Yeşil yulaf çayının gıda desteği olarak değerlendirilmesi halinde 45-60 gün arası ara vermeksizin düzenli olarak ve günde 3-4 su bardağı miktarında mümkünse yemeklerden yarım saat önce ve her defasında yeniden demlenerek tüketilmesi tavsiye olunur. Bitkiyi yoğurt ve salatalara yada balla
karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Teneke kutu açıldıktan sonra en geç 6 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye olunur.

Asıl olan yeşil yulafı, herhangi bir hastalık için olmaksızın içindeki vitamin ve minerallerden yararlanmak amacıyla günlük çay tüketimi tercihlerinin önüne koymak ve fonksiyonel bir gıda olarak sürekli tüketmektir.


Bu broşürdeki bilgiler; bir kısmı aşağıda belirtilen, bir kısmı da yer darlığı nedeniyle belirtilemeyen konuyla ilgili yayımlanmış kitaplardan alınmış ve yeşil yulaf hakkında tüketiciyi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.


Yeşil yulaf çayı ilaç değil, fonksiyonel bir gıda desteğidir


 * Kaynak : Tıklayın         

 * En Ucuz : Tıklayın       


490
0
0
Yorum Yaz